ASUS Vivobook Go 14, AMD Ryzen 3 7320U 8GB RAM, 512GB SSD
Nu. 33,808.00 – Nu. 36,176.09Price range: Nu. 33,808.00 through Nu. 36,176.09
| Brand | ASUS |
| Colour | Mixed Black/Green |
| Model Year | 2025 |
| Model Name | ASUS Vivobook Go 14 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Ryzen 3 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | 60Hz refresh rate, Anti-glare display |
Description
- Processor : AMD Ryzen 3 7320U Processor 2.4GHz (6MB Cache, up to 4.1GHz, 4 cores, 8 Threads)
- Display : 14.0-inch, FHD (1920 x 1080) 16:9 aspect ratio, 60Hz refresh rate, 250nits Brightness
- Graphics : Intergrated AMD Radeon Graphics
- 【Software : Microsoft 365 Basic with 100GB Cloud Storage for 1 Year + Office Home 2024 with lifetime validity | Operating System : Windows 11 Home】
- Memory : LPDDR5 8GB RAM, 512GB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD
Additional information
| Weight | 1.21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32.6 × 21.4 × 1.8 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
- Sale!

Lenovo Yoga Slim 7, Intel Core Ultra 5 125H, 16GB/512GB
Nu. 113,346.65Original price was: Nu. 113,346.65.Nu. 87,871.01Current price is: Nu. 87,871.01. Add to cart -

HP 15s, AMD Ryzen 5 5500U (8GB DDR4, 512GB SSD)FHD
Nu. 44,447.28 Add to cart - Sale!

HP 15, Intel Core Ultra 5 125H (16GB DDR5, 1TB SSD) FHD
Nu. 78,719.00Original price was: Nu. 78,719.00.Nu. 67,193.04Current price is: Nu. 67,193.04. incl Tax Add to cart - Sale!

Lenovo IdeaPad Slim 3 Intel Celeron N4020 14″Laptop
Nu. 45,022.50Original price was: Nu. 45,022.50.Nu. 30,996.27Current price is: Nu. 30,996.27. Add to cart






Reviews
There are no reviews yet.