Sale!
Lenovo IdeaPad Slim 3 Intel Celeron N4020 14″Laptop
Nu. 45,022.50 Original price was: Nu. 45,022.50.Nu. 30,996.27Current price is: Nu. 30,996.27.
| Brand | Lenovo |
| Model Name | IdeaPad 3 14IGL05 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | PLATINUM_GREY |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Celeron N4020 |
| RAM Memory Installed Size | 4 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | HD Audio |
| Graphics Card Description | Integrated |
Available on backorder
Description
- Processor: Intel Celeron N4020 | Speed: 1.1 GHz (Base) – 2.8 GHz (Max) | 2 Cores | 4MB Cache
- OS: Pre-Loaded Windows 11 Home
- Memory and Storage: 4GB RAM DDR4 | 256GB SSD
- Display: 14″ HD (1366×768) | Brightness : 220nits | Anti-Glare
- Design: 1.99 cm Thin and 1.5 kg Light | Narrow Bezel
- Battery Life: 45Wh | Upto 10 Hours battery life
- Camera (Built-in): 720p with Privacy Shutter
- Audio: 2 x 1.5W Stereo Speakers | HD Audio | Dolby Audio
- Ports: 2 USB 3.2 Gen1, 1 USB 2.0, Headphone/Mic combo jack, HDMI 1.4b, 4-in-1 media reader (MMC, SD, SDHC, SDXC)
- In the box: Laptop, Power Adapter and User Manual
- Warranty: This genuine Lenovo laptop comes with 1 year onsite manufacturer warranty
Additional information
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32.7 × 24.1 × 2 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-

Acer Aspire 3, Intel Celeron N4500, 12 GB RAM, 512 GB SSD
Nu. 33,080.39 Add to cart - Sale!

ASUS Vivobook 15, Intel Core i3 13th Gen 1315U, 12GB RAM, 512GB SSD
Nu. 51,990.00Original price was: Nu. 51,990.00.Nu. 42,379.49Current price is: Nu. 42,379.49. incl Tax Add to cart -

Dell Vostro 3420 Laptop – Intel i5-1135G7, 8GB DDR4/512GB SSD
Nu. 56,863.37 Add to cart - Sale!

Lenovo Yoga Slim 7, Intel Core Ultra 5 125H, 16GB/512GB
Nu. 113,346.65Original price was: Nu. 113,346.65.Nu. 87,871.01Current price is: Nu. 87,871.01. Add to cart














Reviews
There are no reviews yet.