Sale!
HP 15, 13th Gen Intel Core i3-1315U (12GB DDR4, 512GB SSD) FHD,
Nu. 52,721.00 Original price was: Nu. 52,721.00.Nu. 41,862.54Current price is: Nu. 41,862.54. incl Tax
| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 39.6 Centimetres |
| Colour | Natural Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i3 Family |
| RAM Memory Installed Size | 12 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating |
| Graphics Card Description | In |
Available on backorder
Description
- Processor, Memory & Storage: Intel Core i3-1315U (up to 4.5 GHz with Intel Turbo Boost Technology 10 MB L3 cache, 6 cores, 8 threads)| Memory: 12 GB DDR4-3200 MT/s (1 x 8 GB)| Storage: 512 GB PCIe Gen4 NVMe M.2 SSD
- Operating System & Preinstalled Software: Windows 11 Home Single Language | MS Office Home 2024 |1 year Microsoft 365 Basic Free|
- Display & Graphics: 15.6″ diagonal, FHD (1920 x 1080), micro-edge, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC| Graphics: Intel UHD Graphics
- Ports & Connectivity :1 USB Type-C 5Gbps signaling rate (supports data transfer only and does not support charging or external monitors); 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo| Connectivity: Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth 5.3 wireless card (supporting gigabit data rate)
- Warranty : Post purchase of HP laptop, Register product for warranty and support on Toll free or on HP Support page
Additional information
| Weight | 1.59 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.6 × 36 × 1.9 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
- Sale!

Dell Inspiron 3530, Intel Core i3-1305U, 13thGen
Nu. 44,342.16Original price was: Nu. 44,342.16.Nu. 39,277.80Current price is: Nu. 39,277.80. Add to cart - Sale!

Lenovo IdeaPad Gaming 3 12th Gen Intel Core i5 12450H 15.6″
Nu. 82,531.25Original price was: Nu. 82,531.25.Nu. 71,329.67Current price is: Nu. 71,329.67. Add to cart - Sale!

Lenovo Yoga Slim 7, Intel Core Ultra 5 125H, 16GB/512GB
Nu. 113,346.65Original price was: Nu. 113,346.65.Nu. 87,871.01Current price is: Nu. 87,871.01. Add to cart -

HP 15, 13th Gen Intel Core i3-1315U, 8GB DDR4, 512GB SSD
Nu. 51,889.28 Add to cart












Reviews
There are no reviews yet.