Sale!
Dell Inspiron 3530, Intel Core i3-1305U, 13thGen
Nu. 44,342.16 Original price was: Nu. 44,342.16.Nu. 39,277.80Current price is: Nu. 39,277.80.
| Brand | Dell |
| Model Name | Inspiron |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i3 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Adaptive Thermals |
| Graphics Card Description | Integrated |
Available on backorder
Description
- Processor:Intel Core i3-1305U (up to 4.50 GHz) 5 Cores, 10MB Cache // RAM:8 GB, 1 x 8 GB, DDR4, 2666 MHz // Storage:512GB SSD
- Software: Pre-Loaded Windows 11 Home with Lifetime Validity | MS Office Home and Student 2021 with lifetime validity| McAfee Multi Device Security 15-month subscription
- Display:15.6″ FHD WVA AG 120Hz 250 nits Narrow Border // Graphics:INTEGRATED // Keyboard:Standard Keyboard
- Ports: 1 USB 3.2 Gen 1 port + USB 3.2 Gen 1 Type-C data only, 1 USB 2.0 port, 1 Headset jack, 1 HDMI 1.4 port*, 1M.2 2230/2280 slot for solid-state drive, 1 SD 3.0 card slot // Wi-fi & Bluetooth: WiFi 6 Wireless LAN and Bluetooth
- Features: Adaptive thermals keep your PC running efficiently, 120Hz refresh rate on a FHD IPS display, Dell ComfortView helps reduce harmful blue light emissions to keep your eyes comfortable over extended viewing times,
Additional information
| Weight | 1.69 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35.8 × 23.5 × 1.7 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
- Sale!

Lenovo ThinkBook 15 AMD Ryzen 3 5300U 15.6″ 256 GB SSD
Nu. 65,000.00Original price was: Nu. 65,000.00.Nu. 40,254.24Current price is: Nu. 40,254.24. Add to cart -

Dell Vostro 3420 Laptop – Intel i5-1135G7, 8GB DDR4/512GB SSD
Nu. 56,863.37 Add to cart -

HP 15s, 12th Gen Intel Core i3-1215U (8GB DDR4, 512GB SSD)
Nu. 37,210.00 Add to cart - Sale!

HP 15, Intel Core Ultra 5 125H (16GB DDR5, 1TB SSD) FHD
Nu. 78,719.00Original price was: Nu. 78,719.00.Nu. 67,193.04Current price is: Nu. 67,193.04. incl Tax Add to cart














Reviews
There are no reviews yet.