Sale!
HP 15 (2025), AMD Ryzen 3 7335U Quad Core, 8 GB DDR5/512 GB SSD
Nu. 38,742.36 Original price was: Nu. 38,742.36.Nu. 36,693.05Current price is: Nu. 36,693.05.
| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Ryzen 3 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Special Feature | Anti Glare Coating, Lightweight, Numeric Keypad |
| Graphics Card Description | Integrated |
Available on backorder
Description
- Processor : AMD Ryzen 3 7335U Quad Core (up to 4.3 GHz max boost clock, 8 MB L3 cache, 4 cores, 8 threads)
- Memory and storage : 8 GB memory DDR5 3200Mhz (Expandable upto 32GB), 512GB SSD storage (expandable upto 1TB)
- Graphics : AMD Radeon Graphics
- Screen Size : 39.62 cm (15.6″) diagonal, FHD (1920 x 1080), narrow bezel, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC
- Ports : 1 USB Type-C 5Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 AC power; 1 HDMI 1.4b; 1 stereo headphone/microphone combo jack
- Other Features: 720p HD camera with privacy shutter | Audio: Stereo speakers, integrated digital microphone| Networking: Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE (2×2) and Bluetooth 5.3 wireless card
- Other Features: narrow bezel; HP Premium Keyboard – spill-resistant keypad | Battery:HP Long Life 3-cell, 41 Wh Li-ion
- OS and Software: Windows 11 Pro 64 Bit , MS Office 2024
Additional information
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 21 × 5.0 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-

HP 15s, AMD Ryzen 5 5500U (8GB DDR4, 512GB SSD)FHD
Nu. 44,447.28 Add to cart -

HP 15s, 12th Gen Intel Core i3-1215U (8GB DDR4, 512GB SSD)
Nu. 37,210.00 Add to cart - Sale!

Lenovo Yoga Slim 7, Intel Core Ultra 5 125H, 16GB/512GB
Nu. 113,346.65Original price was: Nu. 113,346.65.Nu. 87,871.01Current price is: Nu. 87,871.01. Add to cart -

Acer Aspire 3, Intel Celeron N4500, 12 GB RAM, 512 GB SSD
Nu. 33,080.39 Add to cart












Reviews
There are no reviews yet.