Sale!
acer Aspire Lite, 12th gen, Intel Core i5-12450H Processor, 16 GB, 512GB, Full HD IPS
Nu. 66,999.00 Original price was: Nu. 66,999.00.Nu. 50,650.67Current price is: Nu. 50,650.67. incl Tax
| Brand | acer |
| Model Name | Aspire Lite |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i5-12450H |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Backlit Keyboard, Lightweight, Thin |
| Graphics Card Description | Integrated |
Available on backorder
Description
- Processor: Intel Core i5-12450H Processor (2 GHz base clock, up to 4.4 GHz max boost clock, 12 MB L3 cache, 8 cores) | Memory: 16 GB of onboard LPDDR5 system memory | Storage: 512GB M.2 2280 Gen 4 PCIe, expandable up to 1TB
- Operating System: Windows 11 Home |Preinstalled Software: MSO
- Display : 15.6″ display with IPS (In-Plane Switching) technology, Full HD 1920 x 1080, Acer ComfyView LED-backlit TFT LCD | Intel UHD Graphics
- Ports: 3xUSB 3.0 Gen 1 Type A , 1xUSB 3.2 (Gen1) Type C
- Camera : HD webcam | Microphone : Built-in Dual Microphones | Keyboard: 99-/100-/103-key Acer backlit keyboard layout with international language support
Additional information
| Weight | 1.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.9 × 36 × 2 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
- Sale!

Lenovo ThinkBook 15 AMD Ryzen 3 5300U 15.6″ 256 GB SSD
Nu. 65,000.00Original price was: Nu. 65,000.00.Nu. 40,254.24Current price is: Nu. 40,254.24. Add to cart - Sale!

Lenovo IdeaPad Slim 3 Intel Core i5 12th Gen
Nu. 71,025.50Original price was: Nu. 71,025.50.Nu. 51,785.90Current price is: Nu. 51,785.90. Add to cart -

Lenovo V15 Intel Celeron N4500 15.6″FHD Antiglare 250 Nits
Nu. 28,945.21 Add to cart - Sale!

HP 15 (2025), AMD Ryzen 3 7335U Quad Core, 8 GB DDR5/512 GB SSD
Nu. 38,742.36Original price was: Nu. 38,742.36.Nu. 36,693.05Current price is: Nu. 36,693.05. Add to cart












Reviews
There are no reviews yet.